Kompleksowy projekt wnętrz i biur

Dla klientów z Krakowa oraz okolic wykonujemy projekty wnętrz mieszkalnych i aranżacje biur. W prowadzonej przez nas firmie przygotowujemy kompleksowe rozwiązania dla osób prywatnych, którzy budują domy jednorodzinne, urządzają apartamenty lub mieszkania. Nasi architekci opracowują również pomysły na estetyczne i funkcjonalnej zagospodarowanie przestrzeni biur, pensjonatów czy innych komercyjnych obiektów.

Podstawą stworzenia każdego projektu jest w pierwszej kolejności dokładne rozpoznanie potrzeb inwestora czy klienta indywidualnego, a następnie konsultacje już na poszczególnych etapach tworzenia ostatecznej koncepcji. Zakres wykonywanych przez biuro architektoniczne usług jest zawsze dopasowany do oczekiwań zleceniodawcy.

Etapy współpracy z architektem

Od czego zaczyna się projektowanie wnętrz domów jednorodzinnych, mieszkań czy innych obiektów? Współpraca z architektem obejmuje kilka etapów:

  1. Propozycja układu funkcjonalnego – po zebraniu najważniejszych informacji od klienta, dokładnej analizie oczekiwań, potrzeb i upodobań estetycznych, projektant przystępuje do stworzenia koncepcji układu funkcjonalnego. Zazwyczaj przygotowuje 2-3 warianty dla wnętrza, którego dotyczy aranżacja. Te propozycje są omawiane ze zleceniodawcą i wprowadza się do nich poprawki aż do osiągnięcia finalnego rozwiązania.

  2. Zaprojektowanie koncepcji – akceptacja ostatecznej wersji projektu dotyczącego układu funkcjonalnego przez klienta pozwala na opracowanie poglądowej wizualizacji komputerowej, trójwymiarowej, kolorowej. Ten przestrzenny model jest wizualizacją danego miejsca. W przypadku domów jednorodzinnych czy mieszkań pozwala „obejrzeć” np. kuchnię, łazienkę czy propozycje innych wnętrz wraz z wyposażeniem. Poza ułożeniem ścian czy rozstawem mebli klient będzie wiedział, jakie zostaną zastosowane m.in. kolory, oświetlenie, tekstylia, faktury, materiały. Ta wizualizacja jest więc kluczowa, bo pozwala zleceniodawcy przekonać się, jak dana przestrzeń będzie się prezentować.

  3. Wykonanie rysunków budowlanych – po akceptacji powyższych rozwiązań w zakresie wyposażenia i dekoracji wnętrz, powstaje projekt wykonawczy. Są to rysunki techniczne, związane z pracami budowlanymi, jeśli takie będą konieczne. Przedstawiają one dom, mieszkanie, biuro, ich techniczne detale i służą jako podstawa do wykonania wszelkich przeróbek czy innych rozwiązań architektonicznych.

  4. Przygotowanie rysunków mebli – czyli podstawowego wyposażenia wnętrz. To etap, który obejmuje szczegółowe projektowanie mebli, wskazanie ich funkcji, kolorystyki, podanie wymiarów.

  5. Kosztorysowanie – to inaczej szczegółowe zestawienie wszystkich elementów wyposażenia i materiałów, jakie zostały wykorzystane to realizacji projektu wnętrza wraz z ich wyceną. Dotyczy to m.in. płytek, armatury, podłogi.

Każdy z powyższych opisów wymiarowych architekt przygotowuje zgodne z obowiązującymi zasadami rysunku technicznego.

Zaprojektuj z naszym biurem architektonicznym stylowe wnętrza

Gwarantujemy, że nasi projektanci wnętrz zawsze opracowują aranżacje zgodnie z zasadami ergonomii i funkcjonalności oraz z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb domowników czy klienta komercyjnego. Tworzymy kompleksowe projekty, które powstają w ścisłej konsultacji ze zleceniodawcami. Wszystkie mieszkania, domy czy biura są komfortowo urządzone, estetyczne, a cała inwestycja zamyka się w określonym budżecie. Przygotowując ich aranżacje, używamy wielu nowoczesnych narzędzi, dzięki czemu klientowi jest znacznie łatwiej zapoznać się z wizją i zamysłem architekta, a zarazem dekoratora wnętrz.

Prowadzone przez nas biuro projektowe poza Krakowem swoje usługi świadczy również dla klientów z:

  • Zakopanego,

  • Nowego Sącza,

  • Tarnowa.

  • Nasz cennik jest zawsze indywidualnie dopasowywany do zlecenia – m.in. jego zakresu, czasu realizacji.

Wiemy, jak w projektach mieszkań, domów czy pomieszczeń firmowych subtelnie łączyć funkcjonalność z estetyką i wydobywać ukryty w nich potencjał oraz podkreślić walory. Chcesz zamieszkać w stylowym wnętrzu? Marzysz o tym, by aranżacja biura robiła wrażenie na klientach? Skorzystaj z usług naszej firmy oraz kreatywności i otwartości na innowacje architektoniczne naszych projektantów!